Lövöldözés egy Somogy vármegyei faluban: robbantással fenyegetőzött és rátámadt a rendőrökre egy férfi
2024.02.14.Magyar Pétert az órája miatt találták be, ő pedig a zakója zsebéből 500 eurósokat előhúzó Orbán Viktorral vágott vissza
2024.02.14.Az akkumulátor technológia rohamléptekkel fejlődik, de a mobiltelefonok tervei is sokat léptek előre az energiatakarékosabb működés irányába. E kettő pedig azt eredményezte, hogy ma már a korábbi évekhez mérten jelentősen megnövekedett teljesítményű készülékek is hosszabb ideig maradnak működésben, mint az elődeik. Azaz hiába a gyorsabb processzor, az erősebb grafikus feldolgozó egység, a fényesebb képernyő stb., a készülékek mégis jól bírják. A Tom’s Gide tesztjei ezt a gyakorlatban igazolták. Az alábbiakban az amerikai techportál készülékenkénti magyarázatai foglaljuk össze arról, hogy mi magyarázza a hosszabb üzemidőt. (A modell neve mögött zárójelben a teszten elért eredmény, azaz óra:perc látható.)
1. Asus ROG Phone 8 Pro (18:48)
Az Asus a ROG Phone 8 Pro valójában kisebb akkumulátort használ, mint a gamer telefon előző verziója. Ennek ellenére a készülék üzemideje 16 perccel jobb volt, mint amit a ROG Phone 7 Ultimate elért. A Tom’s Guide szerint, aki ilyen telefont szerez be, annak nem kell aggódnia amiatt, hogy a játék közepén fogy ki az áram. A ROG Phone 8 Pro-hoz mellékelt 65 W-os töltő a lemerült telefont 30 perc alatt 71 százalékos töltöttségi szintre emeli. A készülék teljes feltöltéséhez 50 percre van szükség. A telefon februárban kerül forgalomba.
2. OnePlus 12R (18:42)
A középkategóriás OnePlus 12R bírja a legtovább a munkát a nem kifejezetten játékra készült telefonok között. A vaskos, 5500 mAh-s akkumulátor segít benne, hogy a készülék egész nap vagy még tovább kitartson egyetlen feltöltéssel, de a Snapdragon 8 Gen 2 chipsetnek is jár a dicséret, mert ez az SoC hajt többet is a leghosszabb üzemidejű készülékek közül. A Snapdragon 8 Gen 2 ma már régebbi chipsetnek számít, de éppen ez teszi lehetővé, hogy a OnePlus viszonylag alacsonyabb áron kínálja a 12R-t. A készülékhez 80 W-os töltőt adnak, ami fél óra alatt csaknem teljesen képes csurig tölteni az akksit.
3. Asus ROG Phone 7 Ultimate (18:32)
A tavalyi év akkumulátor-bajnoka a 6000 mAh-s akkumulátorának, valamint a telefon energiahatékony Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészletének köszönheti a kitartását. A 65 W-os gyorstöltés is jó szolgálatot tesz. Amikor ezt a régebbi modellt jelentős kedvezménnyel lehet majd megvenni, a ROG Phone 7 Utimate mellett letenni a garast, nem bolondság.
4. OnePlus 12 (17:41)
Ez a modell az olcsóbb OnePlus 12R nagytestvére, amelynek nem kell szégyelnie, hogy csak 17,5 órán át állja a sarat, az 5400 mAh-s akkumulátor és a Snapdragon 8 Gen 3 szilícium energiagazdálkodási funkciói segítségével. Ezt az időt a telefon adaptív kijelzőjének engedélyezésével érték el a tesztelők, így készülék ugyanis kihasználhatja a gyorsabb frissítési sebesség előnyeit anélkül, hogy aggódni kellene az akkumulátor gyors lemerülése miatt. A OnePlus 12 vezeték nélküli 50 W-os töltést is kínál, a vezetékes töltés pedig 80 W-os.
5. Samsung Galaxy S24 Ultra (16:45)
Ez a Tom’s Guide-nál valaha tesztelt leghosszabb élettartamú zászlóshajó telefon. A Galaxy S24 Ultra 15 perccel maradt el a 17 órás határtól, és ezzel közel egy órával verte meg a Motorola tavalyi zászlóshajó készülékét. Az S24 Ultra teljesítménye pedig 2,5 órával veri meg az Apple legújabb zászlóshajóit. A Samsung nem az akkumulátor méretét növelte, az továbbra is 5000 mAh maradt. Így a telefont működtető Snapdragon 8 Gen 3 chipkészletnek köszönhető a kiváló energiahatékonyságot. Az S24 Ultrát is bekapcsolt adaptív képfrissítési frekvenciával vizsgálták, mert így a Qualcomm lapkakészlet remekül gazdálkodik az energiával. A készülék az alacsonynak tűnő 45 W-os töltési sebességgel is 71 százalékos töltöttséget produkál fél óra alatt. A töltőt külön kell beszerezni.
Itt a hosszú üzemidő királysága: megváltozik a mobilakkumulátorok világa
6. Samsung Galaxy S24 Plus (16:32)
A Galaxy S24 Plus majdnem ugyanannyi ideig bírja egy töltéssel, mint a valamivel nagyobb Galaxy S24 Ultra, mindössze 13 perccel maradt el közeli rokonától. Ez kiváló eredmény egy 4900 mAh-s akkumulátorral és Snapdragon 8 Gen 3 processzorral született. (Európában a modell az Exynos 2400-as szilíciumot használja). A töltési sebesség nem változott a Galaxy S23 Plushoz képest. Egy kompatibilis töltővel a lemerült telefont 30 perc alatt 72 százalékos töltöttségi szintre lehet eljuttatni, hasonlóan az S24 Ultrához.
7. Motorola Edge Plus 2023 (15:47)
Ha egy Motorola telefon jól teljesít az akkumulátor teszten, az normális. A márka számos készülékét megtalálható a legjobb üzemidejű telefonok listáján. A Motorola Edge Plus 2023 mégis meglepetést okozott 15 óra 47 perces idejével. A telefon 6,7 hüvelykes kijelzőjénél itt is működött az automatikus frissítési frekvencia beállítás, ami a képernyőt az aktivitásának megfelelően 120 Hz-re is képes felskálázni. Az Edge Plus azonban még magasabb, 165 Hz-es frissítési frekvenciát is támogat, ami a magával ragadó grafikára vágyó játékosok számára vonzó. A Motorola Edge Plus 68 W-os vezetékes töltést kapott az 5100 mAh-s akkumulátorhoz. A Tom’s Guide szerint a töltési sebesség csalódást keltően lassú.
8. iPhone 15 Plus (14:14)
Az iPhone 15 Plus nem csupán a legjobb akkumulátor-üzemidőt kínálja az Apple legújabb iPhone-jai közül, de ez a valaha készült leghosszabb üzemidejű iPhone. Bár az iPhone 15 Plusnak állítólag nagyobb az akkumulátora, mint elődjének – az Apple nem hozza nyilvánosságra az akkumulátorok méretét –, valószínűleg az A16 Bionic chipset segítette a jelenlegi modell hatékonyabb energiafelhasználását. Nem ártana, ha az iPhone 15 Plus gyorsabban tudna tölteni, különösen azóta, hogy az Apple átállt az USB-C-re, és elhagyta a saját Lightning-portot. De a töltési sebességek még mindig 20 W-nál tetőznek.
9. RedMagic 8 Pro (14:14)
A RedMagic 8 Pro holtversenyben áll az iPhone 14 Plus-szal, így ez a hosszú élettartamú telefon jó választás azoknak a játékosoknak, akik nem akarják, hogy maratoni munkamenetek során is lemerüljön a készülékük. Naná, hogy a Snapdragon 8 Gen 2 lapkakészlet áll a remek grafikus teljesítmény mögött. A 65 W-os vezetékes töltési sebességnek köszönhetően a 6000 mAh-s akkumulátor gyorsan feltölthető.
10. iPhone 15 Pro Max (14:02)
Az iPhone 15 Plushoz hasonlóan az iPhone 15 Pro Max is több mint 14 órán át bírta a teszt során a megpróbáltatást. Ezt a teljesítményt a tesztelők a 3 nm-es eljárással készült A17 Pro lapkakészletnek tulajdonítják. Mivel a tranzisztorok sűrűbben vannak elhelyezve, mint egy 4 nm-es lapkakészletben, ez pedig összességében hatékonyabb energiagazdálkodást eredményez.
Nem mindegy, hol vesz fel személyi kölcsönt, hiszen a bankok ajánlatai között jelentős különbségek lehetnek. A Bank360 hitelkalkulátorával
könnyen összehasonlíthatja pénzintézetek ajánlatait! Egymillió forint 72 hónapra akár 15,43 százalékos THM-mel is elérhető, egy jó döntéssel a teljes futamidő alatt százezreket spórolhat.