Állampapírok: 20 százalék feletti hozamot ígérnek annak, aki kockára teszi a pénzét
2024.03.07.Mérgezéssel miatt kellett kórházba vinni a Hűvösvölgyi Gyermekotthon egyik lakóját
2024.03.07.A száraz, meleg nyár miatt teljes tujasorok váltak menthetetlenné, a kertészeket pedig sokan keresik fel azzal, hogy a kiszedett tuják helyére valami mást ültetnének. Nem meglepő, hogy a többség a leylandi ciprust választja a tuják helyettesítésére, írja a gardencentrum.hu.
A cikk szerint a leylandi ciprusok a tujáknál jóval ellenálóbb növények, és rendelkeznek azokkal az előnyökkel, amelyekkel a tuják is – örökzöldek, gyorsan nőnek, dús sövényt alkotnak, nincsenek különleges igényeik, és a legtöbb kertbe jól illenek. Igaz, azt senki nem tudja megmondani, hogy mi lesz 10-20 év múlva, hiszen hazánk éghajlatának változása és az új kártevők megjelenése is hozhat még meglepetéseket.
Ennél a fajnál fontos a termőhely megválasztása. Szinte bármilyen talajra ültethetjük, de érdemes néhány tanácsot megfogadni, hogy hatékonyan segíthessük a gyökeresedést, a fejlődést és az egészséges növényállapot elérését.
Az első és legfontosabb, hogy megbízható kertészetből, erős gyökérzetű, fejlett növényeket vásároljunk. Ne csak a hajtás magasságát nézzük, hanem a gyökérzetet, a hajtásrendszer sűrűségét is! Ültetés előtt lazítsuk fel a növénysor alatti talajt 20-30 cm mélységben, és készítsünk a megvásárolt növény cserépméreténél kétszer-háromszor nagyobb ültetőgödröt.
Dolgozzunk be jó minőségű virágföldet, tőzeget a talajba. Használjunk ellenőrzött minőségű szervestrágyát, és az ültetést követően gondoskodjunk a megfelelő öntözésről. Évente adagoljunk szerves tápanyagokat vagy komplex műtrágyákat a növény igényeinek megfelelően. Száraz, meleg nyári heteken biztosítsunk párásabb környezetet a tövek alulról történő öntözésével.
A fenti szempontok betartásával sokat tehetünk azért, hogy minél tovább egészséges maradjon a leylandi sövény, írja a gardencentrum.hu.